Podrobné zloženie KLOUBUS

Práve vďaka svojmu zloženiu a spôsobu dávkovania
sa KLOUBUS stal jedným z najsilnejších produktov
na českom trhu.

Dlho sme hľadali najlepšie látky pre podporu kĺbov, väzov, šliach a svalov. Pevne si stojíme za tým, že pre posilnenie svojho pohybového aparátu nepotrebujete neúčinné tabletky ani výživu pre kone.

Zistite, čo stojí za silou originálneho českého produktu KLOUBUS prečo na každý nákup ponúkame garanciu spokojnosti.

 
Vyrobené v ČR Vyrobené v ČR
Originálna receptúra a zloženie Originálna
receptúra a zloženie
Vysoký obsah účinných látok Vysoký obsah
účinných látok
Jednoduché a chutné podávanie Jednoduché
a chutné podávanie

KOLAGÉN - kolagénové peptidy

KOLAGÉN - kolagénové peptidy

Kolagén je jedným z najdôležitejších stavebných „kameňov“ ľudského tela a tvorí prevažne 30% celkového množstva bielkovín v našom tele. Kolagén je štrukturálny proteín, ktorý v tele zaisťuje súdržnosť, elasticitu všetkých spojivových tkanív, vrátane kože, šliach, väzov, chrupaviek a kostí. Kolagénové peptidy sú malé bioaktívne molekuly, ktoré sa získavajú enzymatickou hydrolýzou kolagénu. Hydrolýza znižuje veľkosť proteínových fibríl kolagénu na menšie peptidy. Kolagénové peptidy majú vysokú biodostupnosť, čo zaisťuje ich lepšiu vstrebateľnosť do organizmu. V našom produkte KLOUBUS je kolagén zastúpený vo forme kolagénových peptidov s molekulovou hmotnosťou 5000 Da v dennej dávke 2730 mg.

GLUKOSAMIN - glukosamín sulfát

GLUKOSAMIN - glukosamín sulfát

Glukosamín je látka telu vlastná, nachádza sa v ňom teda v relatívne vysokom množstve. Tvoria ho reťazce prepojených cukrov a proteínov. Je hlavnou zložkou chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze základnej stavebnej zložky chrupavky. Bez glukosamínu v tele by bol každodenný pohyb a bežné aktivity veľmi ťažké a namáhavé. Preto hrá dôležitú úlohu v stavbe kĺbov, väzov a šliach. Veľmi vhodná je jeho kombinácia s chondroitínom. V prípravku KLOUBUS sa glukosamín vyskytuje vo forme glukosamín sulfátu 2 KCl a v dennej dávke 1760 mg.

MSM - Metyl-sulfonylmethan

MSM - Metyl-sulfonylmethan

Metylsulfonylmetán je vo vode rozpustná, biela kryštalická zlúčenina síry. Nachádza sa v každej bunke ľudského tela. Je obzvlášť koncentrovaná v v nervovom tkanive, pokožke, vlasoch a kĺboch. Biologicky aktívna síra je jednou z najdôležitejších živín pre naše telo. Ide o štvrtú najpočetnejšiu minerálnu látku v tele, zodpovednou za veľa telesných funkcií. V našom tele pôsobí tak, že zvláčňuje vnútorné väzivové a chrupkové tkanivá. Účinná je jeho kombinácia s vitamínom C. V dennej dávke produktu KLOUBUS nájdete 500 mg MSM..

CHONDROITÍN - chondroitín sulfát

CHONDROITÍN - chondroitín sulfát

Chondroitín sulfát je molekula, prirodzene sa vyskytujúca v našom tele a patriaca medzi muko- polysacharidy tzv. glykosaminoglykány. Glykozaminoglykány sa viažu na proteoglykány, ktoré sú dôležitou stavebnou súčasťou medzibunkovej hmoty chrupaviek. Sú prítomné ako v kostiach, tak v spojivových tkanivách. V prípravku KLOUBUS sa chondroitín vyskytuje vo forme chondroitín sulfátu v dennej dávke 320 mg.

VITAMÍN C

VITAMÍN C

Vitamín C (kyselina L-askorbová) patrí k vo vode rozpustným vitamínom, ktoré si ľudské telo nedokáže samo syntetizovať, a preto je nutné vitamín C pravidelne dopĺňať. V súvislosti so zdravým pohybovým aparátom, Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí a pre normálnu funkciu chrupaviek. Denná dávka produktu KLOUBUS obsahuje 250 mg vitamínu C.

HORČÍK

HORČÍK

Horčík je jedným zo siedmich esenciálnych makroprvkov a tiež je často prezývaný „prvkom života“. Toto pomenovanie si získal vďaka svojej nenahraditeľnosti pre život väčšiny tvorov na zemi. Horčík je dôležitým minerálom, ktorý prispieva i normálnej činnosti nervovej sústavy, prispieva k normálnej činnosti svalov, k udržaniu zdravých zubov, pozitívne pôsobí proti únave a vyčerpaniu. V prípravku KLOUBUS sa horčík vyskytuje vo forme mliečnanu horečnatého v dennej dávke 70 m.

 

BROMELAIN

BROMELAIN

Bromelain alebo tiež bromelín je proteolytický enzým, ktorý sa vyskytuje najmä v rastlinách. Najviac ho nájdeme v čerstvom ananáse - prevažne teda v jeho stopke. Človek je schopný si bromelain vytvárať v malom množstve. Tým, ako telo starne, si však vytvára stále menej a menej tohto enzýmu. Denná dávka produktu KLOUBUS obsahuje 50 mg tohto enzýmu.

L-LEUCÍN

L-LEUCÍN

L-Leucín je esenciálna aminokyselina s rozvetveným reťazcom, ktorú si telo nie je schopné vytvárať samo. L-Leucín je kľúčovou aminokyselinou pre fungovanie organizmu, a preto musí byť prijímaný v potrave. V produkte KLOUBUS sa L-Leucín nachádza v dennej dávke 50 mg.

KYSELINA HYALURONOVÁ

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová je prirodzenou súčasťou ľudského tela. Nachádza sa v medzibunkovej hmote a vo zvýšenej koncentrácii ju nájdeme v očiach, v kĺbovej tekutine či v pokožke. V závislosti na svojej molekulovej hmotnosti poskytuje rôzne biologické účinky, ktoré nachádzajú široké uplatnenie v medicíne, farmácii a kozmetike. V prípravku KLOUBUS je hyaluronan sodný obsiahnutý v dennej dávke 10 mg.

ZINOK

ZINOK

Zinok je esenciálny stopový prvok. Zinok prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k normálnej funkcii imunitného systému a v priamej súvislosti s pohybovým aparátom zinok prispieva k normálnemu stavu kostí.  Nedostatok zinku sa prejavuje celým radom možných príznakov ako vypadávanie vlasov, lámavosť nechtov, výskyt kožných problémov, spomalený rast, náchylnosť k zlomeninám kostí. V prípravku KLOUBUS sa zinok vyskytuje vo forme citranu zinočnatého v dennej dávke 5 mg.

BIOTÍN

BIOTÍN

Biotín čiže vitamín H sa podieľa na metabolizme takmer všetkých buniek v tele a zúčastňuje sa procesov pri tvorbe mastných kyselín. Biotín prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a k normálnej činnosti nervovej sústavy. Produkt KLOUBUS obsahuje 100 mikrogramov biotínu v dennej dávke.

VITAMÍN D3

VITAMÍN D3

Vitamín D3 (cholekalciferol) je spoločne s vápnikom dôležitý pre správnu stavbu kostí, zubov a funkciu kĺbov. Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika. Ďalej Vitamín D prispieva k udržaniu zdravých kostí a na udržanie normálnej činnosti svalov. V dennej dávke produktu KLOUBUS je obsiahnutých 5 mikrogramov vitamínu D3.

Tabuľka zloženia
Zložka
Obsah v jednej dávke (1 vrecúško)
Hydrolyzovaný kolagén kolagénové peptidy 5000 Da 2730 mg
Glukosamín sulfát 2KCl 1760 mg
MSM 500 mg
Chondroitín sulfát 320 mg
Vitamín C 250 mg
Horčík 70 mg
Bromelain 50 mg
L-leucín 50 mg
Kyselina hyalurónová 10 mg
Zinok 5 mg
Biotín 100 µg
Vitamín D3 5 µg
Objednávky a informácie na
+421 592 750 312